Nie taka straszna wizyta w restauracji jak nam się wydaje


Często odwiedzamy różnego rodzaju punkty gastronomiczne, więc wydawałoby się że wszędzie będziemy się swobodnie czuć. Jednak często okazuje się, że elegancka Komorniki restauracja powoduje niepokój, ponieważ pojawia się myśl: „a jak zachowam się niewłaściwie, to będzie kompromitacja”. Oto kilka porad, jak dobrze się przygotować aby wchodząc do eleganckiego miejsca czuć się dobrze.

Ubiór
Według zasady jak cię widzą, tak cię piszą zadbaj aby Twój strój był odpowiedni. Najbezpieczniej jest ubrać się w zamyśle prosta, klasyczna elegancja. W miejscach ekskluzywnych prostota i klasyka zawsze jest dobrze widziana.

Makijaż, uczesanie
Nie pomijaj również tek kwestii, ponieważ zadbana kobieta czy mężczyzna nigdy na spotkanie nie przyjdzie z rozwichrzonym włosem lub rozmazaną szminką.

Dobre nastawienie
Pomyśl, że tam będą ludzie tacy sami jak Ty. Nikt nie będzie ani lepszy, ani gorszy. Ponadto nie wyobrażaj sobie, że jak wejdziesz na salę restauracyjną to wszyscy będą na Ciebie patrzeć. Mylisz się, każdy jest zajęty swoim towarzystwem i jedzeniem a nie Tobą.

Kulturalne zachowanie
Spokój, opanowanie, ściszony głos i wypowiadanie się w momentach stosownych będzie kluczem do sukcesu. Zajrzyj wcześniej do poradników o co chodzi ze sztućcami i będzie wszystko dobrze!