Kredyty frankowe


Pierwsze pieniądze pojawiły się już we wczesnej starożytności. Wprowadził je śródziemnomorski lud zwanym Fenicjanami. Prawnik i kredyty frankowe kancelaria prawnicza. Fenicjanie z zawodu w większości byli podróżnikami i kupcami, dlatego postanowili wprowadzić ujednolicony środek płatności, którym można było określić wartość danego towaru.Jak łatwo się domyślić tam, gdzie pojawiły się pieniądze, tam pojawiły się również osoby, które ich nie miały. Taka sytuacja sprawiła, że postanowiono wprowadzić nowy produkt na rynek… kredyt.
Dzisiaj kredyty stanowią główną działalność wielu banków. Kredyty są brane głównie na większe zakupy, na które konsument nie ma obecnie środków. Pojawiają się również „okazje” kusząc klientów. Jedną z takich okazji były kredyty frankowe. Wzbudziły ogromne poruszenie na rynku.
Ludzie zawierali kredyty, kupując mieszkania, samochodu lub po prostu inwestując. Niestety po pewnym czasie kredyty frankowe mocno podrożały, doprowadzając konsumentów na skraj bankructwa.
Rozpoczęły się wtedy starcia konsumentów z bankami. Proces z bankiem w teorii jest sprawą przegraną. Jednak nie zawsze, dobry prawnik od kredytów jest w stanie pomóc zwykłemu Kowalskiemu wywalczyć w sądzie częściowe lub całkowite umorzenie kredytu frankowego.